NIEUWS

Dak Goffertstadion veilig

datum icoon 17-02-2022
readtime icoon 2 min leestijd

De wedstrijd N.E.C. – RKC Waalwijk van aanstaande zaterdag zal gewoon worden afgewerkt. De afgelopen dag verscheen er een bericht in een regionaal medium waarin de veiligheid van het dak van het stadion ter discussie werd gesteld. Echter, het door een onafhankelijke deskundige opgestelde inspectierapport en herberekeningen van de dakconstructie verzekeren dat het stadion veilig in gebruik kan worden genomen.  

De staat van het onderhoud in het Goffertstadion wordt jaarlijks beoordeeld. N.E.C. heeft daarnaast in 2020 het initiatief genomen om onderzoek te laten plegen naar de veiligheid van de dakconstructie van het Goffertstadion. Dit liet de club, mede door geconstateerde roestvorming, doen na de gebeurtenissen rondom het instorten van het dak van het AZ-stadion. Uit dit onderzoek uitgevoerd door Olde Hanter, een adviesbureau voor constructietechniek, kwam niets naar voren wat de veiligheid van mensen in het stadion in gevaar zou kunnen brengen. Ook niet uit een recente herberekening naar aanleiding van de betreffende berichtgeving in de media. Er is wel geconstateerd en geadviseerd dat er delen van de constructie opnieuw geconserveerd moeten worden. Dit groot onderhoud is reeds in werking gezet en zal zodra de weersomstandigheden dit toelaten worden uitgevoerd. 

N.E.C. heeft de ODRN destijds direct deelgenoot gemaakt van het rapport van Olde Hanter en zij hebben, nadat ze dit al eerder hadden gedaan, deze week nogmaals de resultaten beoordeeld. Zij waren het eens met de berekeningen en de daaruit volgende conclusie. Kortom, er is geen aanleiding tot zorg. Het onderzoek heeft een referentieperiode van vijf jaar, daarna wordt de dakconstructie opnieuw beoordeeld. N.E.C. neemt het rapport ook mee in de plannen voor het nieuwe stadion. Op technisch vlak willen we als club niet verder ingaan op de materie, daarvoor verwijzen we naar de deskundigen die het onderzoek hebben uitgevoerd, beoordeeld en goedgekeurd.

N.E.C. handelt integer en heeft proactief geacteerd op mogelijke veiligheidsrisico's. We denken altijd in het belang en de veiligheid van mensen in ons stadion. Het Goffertstadion is pas heropend nadat er voor de volle honderd procent veiligheid werd geboden na de instorting, ook in dat proces heeft de veiligheid te allen tijde vooropgestaan.